De Lot en Saint Jean de Laur

Het dorp Saint Jean de Laur ligt in het departement de Lot in het Parc Naturel Régional de Causses du Quercy. Het departement is onderdeel van de grote regio Occitanie (voorheen Midi Pyrénées) en ligt in het  zuidwesten van Frankrijk. Klik hier voor de exacte locatie van het dorp en ons huis. Saint Jean de Laur is een charmant klein plaatsje met circa 200 inwoners en is gelegen op een hoogte van ongeveer 300 tot 400 meter. Het dorp zelf kent geen winkels, enkele malen per week komt de bakker langs de deur met vers brood. Voor de dagelijkse boodschappen is een ritje van ongeveer 8 km naar Cajarc of Limogne en Quercy nodig. Hier bevinden zich ook diverse restaurants en terrasjes en wordt op zaterdag (Cajarc) en zondag (Limogne) een lokale markt gehouden. De grote winkels bevinden zich op 20 km. in Villefranche de Rouergue. Vijftien km vanaf Saint Jean de Laur bevindt zich Saint Cirq Lapopie, door de Fransen verkozen tot één van de mooiste plaatsen van Frankrijk.

Het departement de Lot biedt een gevarieerd landschap met middeleeuwse plaatsen, burchten, grotten en kastelen. Langs de rivier de Lot liggen enkele van de mooiste dorpjes van Frankrijk, ingebouwd in de rotsen met een fantastisch uitzicht over de rivier en het gebied. Alles ademt hier een landelijke rust. Voor mensen die op zoek zijn naar rust, lekker eten, Franse landelijke cultuur en voor geschiedenis liefhebbers is de Lot een prima uitgangspunt. Maar ook voor de actievelingen vindt u in de Lot volop mogelijkheden met zijn fiets- en wandelroutes en de diverse mogelijkheden voor ruiters. Op de vele rivieren en meren kunt u gaan vissen of varen in een kano of kajak. Een andere mogelijkheid is een rit door het fraaie Lot-dal langs de kronkelingen van de rivier de Lot. U rijdt er door fraaie middeleeuwse dorpjes als Cajarc, langs oude burchten en door mooie dorpjes als Saint-Cirq-Lapopie, één van de mooiste dorpjes van Frankrijk.
Daarnaast is een rit (kan eveneens per fiets) langs de wijnhuizen van de Cahors wijnen een aangename bezigheid.

Een indruk van het departement in de video hieronder.

Visit Us On Facebook